середа, 27 лютого 2019 р.

Навколо світу сторінками періодики. День періодики.


Навколо світу сторінками періодики.
День періодики.
                       З кожним роком крокуючи в ногу з часом періодичні видання удосконалюються, розвиваються, стають яскравими та цікавими. Вони інформують про важливі і цікаві, приємні і не дуже події, розповідають про успіхи, розмірковують про високе і не забувають про буденне, повертаються спогадами у минуле і мріють про майбутнє.
                  Увазі читачам бібліотеки під час проведення Дня періодики була представлена виставка періодичних видань, які отримує сільська бібліотека. Об’єктивну інформацію про суспільно-політичні, економічні та культурні події держави несуть сторінки газети «Урядовий кур’єр». Можливість бути «в курсі»  всіх місцевих подій читачам бібліотеки надають свіжі номери районної газети «Життя  Старокостянтинівщини». Господарям присадибних ділянок бібліотека надає можливість скористатися досвідом роботи городників та садівників, почерпнувши матеріали із журналу «Дім, сад, город». Молодшим читачам бібліотеки Романюк Тетяна Леонідівна, завідувач поштовим відділенням села, розповіла дітям про велику кількість друкованих періодичних видань, які можна виписати через поштове відділення, користуючись каталогом періодичних видань України. Наймолодшим читачам бібліотеки до душі припали журнали «Пізнайко» та «Зернятко». Це змістовні кольорові видання, в яких діти пізнають світ, розширюють  свій кругозір, відкривають духовний світ, подорожують цікавими місцями світу та екосвітами. В кожному номері журналу є захоплююча ігротека, кросворди «Зернинки-цікавинки», та цікава «Майстерня». Відкривши «Майстерню» діти заходилися «оживляти» тиранозавра та зробили з паперу ведмежатко  





четвер, 21 лютого 2019 р.

Рідна мова – серце мого народу. Поетичний струмочок



Рідна мова – серце мого народу.
Поетичний струмочок
        Багата і барвиста мова українського народу. Мова – то краса нашого життя, наше майбуття. Рідне слово – це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ. 21 лютого у всьому світі відзначався Міжнародний день рідної мови.
       У Воронковецькі сільські бібліотеці з нагоди цього свята  пролунав поетичний струмочок «Рідна мова – серце мого народу». В залі бібліотеки звучали вірші Л. Костенко, В. Сосюри, І. Багряного, О. Олеся, В. Забаштанського, Т. Шевченка, Л. Українки, П. Куліша, М. Старицького та інших відомих письменників.
       Мова – це історія народу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.



пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

Афганістан наш біль, наш сум Година-спомин


                Афганістан наш біль, наш сум
Година-спомин
Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає
А біль Афгану -  на віки
В душі чомусь не замовкає
        Ось уже 30 років віддаляє нас від вогненних років в Афганістані (1979-1989), але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності, вірності військовому обов’язку, які показали тисячі відданих синів і дочок України.
     Ознайомлення читачів 5-9 класів з подіями Афганської війни, виховання у підлітків  поваги до воїнів-інтернаціоналістів, почуття патріотизму, гідності та гордості за своїх земляків, любові до Батьківщини у Воронковецькі сільські бібліотеці пройшла година-спомин «Афганістан - наш біль, наш сум», приурочена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Читачі дізналися про своїх земляків : Вишневого Анатолія Івановича, Олійника Віктора Ніканоровича, Слободенюка Миколу Миколайовича, Сологуба Сергія Петровича, Янковського Андрія Володимировича, які пройшли крізь пекло Афганістану. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув у боях, помер від ран, травм і хвороб, пропав безвісти.
        Поезії А. Беззуб, С. Мілімчук і пісні О. Розембаума, що звучали під час заходу, донесли до сердець підлітків думку: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість – це горе, кров і смерть. Тому усім жителям планети потрібно цінувати МИР!